6.mai 2025: Sjå laksen i Eira ...dette er live streaming via undervanns-kamera i elva rett nedom brua på Syltebø i Eresfjord. Trykk på bildet for å starte videoen.
Takka vere godt samarbeid mellom kameraleverandøren Ferder Solutions og fiberleverandøren Sucom, og Eira Elveeigarlag, har vi no fått skrudd sammen det vi meiner er ei stabil løysing med streaming frå Eira elv. Framover sommaren blir det kjekt å følgje med laks og aure på veg opp elva.
1.juli-25: Timelaps er lagt til som ny funksjon. Betyr at du kan sjå gjennom videoen i ettertid. Blir tatt eit bilde annakvart minutt. Du kan også styre farta på opptaket via menyen nederst på videoen. Trykk på pila til venstre i bilde, da dukker det opp datoar med Timelaps. Fungerer best via ein pc.
Takk til Sparebanken Møre som har støtta innkjøp av IP-kameraet vi bruker i elva, eit AQV 160 IP PAN TILT Camera.
Jarnrøret som du ser litt til venstre for midten av bildet, er 1 m langt. Da får du litt begrep om størrelsen på steinane. Og eventuell fisk! Video-streaminga visest best i MS Edge, Opera eller Chrome. Er avhengig av Adobe Flash. Oppdatert 9/6-2025
Her er noen bilder som er tatt 15.juni, ein god del fisk som var på veg opp elva. Klikk på bilda og bla deg framover.
Her er eit snapshot frå kameraet i 2023.